Miesiąc: maj 2014

Uniwersytet Warszawski zwycięża w IP Challenge 2014!

Wynikiem 133:124 Uniwersytet Warszawski pokonał Uniwersytet Jagielloński w finale IP Challenge 2014. Podobnie więc, jak przed rokiem, krakowianie musieli uznać wyższość drużyny ze stolicy.

Oto, jak punktowali Jurorzy:

1) etap pisemny

– Maria Dębska – 28:19 dla UW

– Katarzyna Tobiasz-Dumania – 29:24 dla UW

– Beata Piwowarska – 24:16 dla UW

 2) etap ustny

– Maria Dębska – 18:10 dla UJ

– Katarzyna Tobiasz-Dumania – 18:12 dla UJ

– Beata Piwowarska – 18:10 dla UJ

3) strategia procesowa

– Maria Dębska – 6:3 dla UW

– Katarzyna Tobiasz-Dumania – 8:4 dla UW

– Beata Piwowarska – 6:4 dla UW

Sędzia Beata Piwowarska odroczyła ogłoszenie wyroku w sprawie, tym samym żadna z drużyn nie otrzymała punktów za wynik procesu.

IP Challenge 2014: Poznajcie bohaterów jutrzejszej rozprawy!

Przedstawiamy Uczestników oraz Jurorów finałowego etapu IP Challenge 2014. To oni jutro wystąpią na symulacji rozprawy!

Drużyna Uniwersytetu Warszawskiego

Adam Krassowski (kapitan) – student V roku prawa na WPiA UW. Entuzjasta ruchu wolnej i otwartej kultury, wikipedysta, geek. Jest członkiem organów zbyt wielu instytucji, co wraz z jego zamiłowaniem do zdobywania nowych umiejętności i skakania z tematu na temat niepokojąco przekłada się na postępy w jego pracy magisterskiej o prawnoautorskich aspektach nagrań z gier komputerowych. Hobbystycznie grafik komputerowy.

Oskar Kochman – student IV roku prawa na WPiA UW. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół prawa rynku kapitałowego oraz prawa własności intelektualnej. Współpracownik think tanku Laboratorium Prawa i Gospodarki. Prywatnie pasjonat historii XX wieku, spacerów po bieszczadzkich szlakach i dobrej książki.

Rafał Kuchta – student IV roku prawa na WPiA UW. Miłośnik literatury faktu i nowych technologii. W wolnych chwilach słucha rocka. Seminarzysta prof. Wojciecha Kocota. Tematem jego pracy magisterskiej będzie najprawdopodobniej odpowiedzialność cywilna ISP.

Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego

Katarzyna Lejman (kapitan) – studentka IV roku na WPiA UJ. Nie potrafi usiedzieć na miejscu i uwielbia pracę z ludźmi, co znajdowało przez ponad dwa lata ujście w pracy w Wydziałowej Radzie Samorządu Studentów WPiA UJ. Nie może się doczekać tegorocznych wakacji, szczególnie górskich wędrówek po Tatrach i opustoszałych Bieszczadach. Seminarzystka prof. Janusza Barty oraz świeżo upieczony zwycięzca ogólnopolskiego konkursu Law Games w dziedzinie prawa autorskiego.

Martyna Gałdecka – studentka IV roku prawa na WPiA UJ i mieszkanka Krakowa, choć sercem pozostanie na zawsze w rodzinnej Bydgoszczy. Od roku zajmuje się uprawianiem efektywnej administracji, jako Przewodnicząca Koła Naukowego Prawa Własności Intelektualnej TBSP UJ i jedyne, co ją pociesza to, że przynajmniej nie robi tego w ukochanej biurokratycznej Francji. Seminarzystka prof. Ryszarda Markiewicza, z którym łączy ją niechęć do abdukcyjnego rozumowania Trubunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, o której zapewne w efekcie będzie jej praca magisterska, choć oficjalnie miała rozważać odpowiedzialność za umieszczanie odesłań do stron internetowych. Nieustannie biegnie przez życie, choć ciągle próbuje się zatrzymać, ale maraton pozostaje na razie w sferze jej marzeń.

Justyna Zygmunt – studentka IV roku prawa na WPiA UJ. Rodowita krakowianka ciężko pracująca nad poprawnym wymawianiem „trz”. Autorka artykułów naukowych, referentka na konferencjach i laureatka konkursów Prawo a Nowe technologie, Konstytucyjnego Turnieju Sądowego. Interesuje się prawie wszystkim; co tydzień ma nowy pomysł na pracę magisterską i wkrótce nikt nie będzie chciał być jej promotorem. Prywatnie miłośniczka kotów, sztuki, herbaty i internetu.

Członkowie Jury

Beata Piwowarska (przewodnicząca) – sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie. Karierę zawodową rozpoczęła na początku lat 90-tych pracując, jako sędzia Sądu Rejonowego w Sosnowcu, a później w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Praga, orzekając w sprawach cywilnych. Przez 5 lat (1998–2003) była konsulem w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Strasburgu. Obecnie orzeka w sprawach gospodarczych oraz jest przewodniczącą Sądu Wspólnotowych Znaków Towarowych i Wzorów Przemysłowych. Od roku 2007 rozstrzyga również sprawy cywilne w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie, jako sędzia delegowany.

Maria Dębska – adwokat kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu prawa autorskiego, znaków towarowych, dochodzenia ochrony praw własności intelektualnej, nieuczciwej konkurencji, mediów elektronicznych, ochrony danych osobowych oraz prawa konsumenckiego. Prowadzi praktykę sądową reprezentując osoby prawne oraz fizyczne w sprawach z zakresu własności intelektualnej, prawa karnego (w tym przestępstwa tzw. „białych kołnierzyków”), prawa cywilnego, gospodarczego i administracyjnego. Prowadzi także postępowania przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych przy PIIT.

Katarzyna Tobiasz-Dumania – rzecznik patentowy kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy. W 2001 roku uzyskała tytuł LL.M. w zakresie prawa międzynarodowego i porównawczego w Chicago Kent College of Law przy Illinois Institute of Technology w Chicago, USA. Od 1999 roku zajmuje się prawem własności intelektualnej. Posiada uprawnienia do reprezentowania klientów przed Urzędem Patentowym RP, Urzędem Harmonizacji Rynku Wewnętrznego w Alicante, Biurem Międzynarodowym Światowej Organizacji Własności Przemysłowej oraz Europejskim Urzędem Patentowym. Dwukrotnie zasiadała w Jury IP Challenge (2012 i 2013).

 

IP Challenge 2014: Finał już w najbliższą sobotę!

Już w najbliższą sobotę odbędzie Finał IP Challenge 2014, w którym w walce o prymat w studenckim świecie prawa IP naprzeciwko siebie staną drużyny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Symulacja procesu zostanie przeprowadzona w sali 3.6. Collegium Iuridicum II WPiA UW na ul. Lipowej 4.

Osoby zainteresowane udziałem w charakterze publiczności prosimy o wysłanie zgłoszenia na nasz adres ip@wpia.uw.edu.p (w tytule maila prosimy wpisać „IP CHALLENGE – PUBLICZNOŚĆ”). Liczba miejsc jest ograniczona. (EDIT: Niestety limit miejsc został już wyczerpany.)

Plan Finału:

10:30 – 11:00 – rejestracja uczestników

11:00 – 11:30 – wprowadzenie do symulacji

11:30 – 14:00 – symulacja

14:00 – 15:30 – przerwa obiadowa, narada Jury

15:30 – 16:30 – ogłoszenie wyników

IP Challenge 2014: Prezentujemy kazus finałowy oraz pisma obu stron!

Prezentujemy kazus finałowy IP Challenge 2014, na podstawie którego drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego sporządzały – odpowiednio – pozew oraz odpowiedź na pozew (również załączone poniżej) w zakończonym wczoraj etapie pisemnym IPC 2014. Etap ustny, czyli symulacja rozprawy, już 17 maja (sobota) w sali 3.6. Collegium Iuridicum II WPiA UW na ul. Lipowej 4!

Finał IP Challenge 2014 – kazus

Finał IP Challenge 2014 – pozew (UJ)

Finał IP Challenge 2014 – odpowiedź na pozew (UW)