Miesiąc: październik 2010

IP przy kawie – Komercjalizacja autorskich praw osobistych i dóbr osobistych – zderzenie teorii z praktyką

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu IP przy kawie, które odbędzie się  wyjątkowo nie w poniedziałek, lecz we wtorek 9 listopada br. o godzinie 18.30 w klubokawiarni Grawitacja ul. Browarna 6 (sala na dole).

Tym razem gościem Koła Naukowego Własności Intelektualnej „IP” będzie p. Maciej Kubiak, prawnik w kancelarii Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy, praktyk w dziedzinie własności intelektualnej oraz nowych technologii, a także prawa mediów i prawa komputerowego. Tematem spotkania będzie problematyka komercjalizacji autorskich praw osobistych i dóbr osobistych.

Jako wprowadzenie do tematu przed spotkaniem proponujemy zapoznać się z artykułem Teresy Grzeszak „Celebryci kontra tabloidy, czyli o nowych funkcjach zadośćuczynienia”, Zeszyty Naukowe UJ nr 4/2007 (100).

Serdecznie zapraszamy!

IP przy kawie – Jak, będąc w dobrej wierze, utracić nazwę domeny internetowej oraz jak, będąc cybersquatterem, utrzymać ją pomimo roszczeń uprawnionego- czyli o meandrach ochrony domenowej.

Rozpoczął się nowy rok akademicki –  zaczynamy więc od nowa. Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie IP przy kawie 25 października br. o godzinie 18.30, które wyjątkowo będzie miało miejsce w kawiarni Kafka przy ul. Oboźnej (w pobliżu Kampusu Centralnego UW).

Spotkanie poprowadzi Rafał Kłoczko, associate w kancelarii LDS Łazewski Depo i Wspólnicy, który zapyta nas o to: Jak, będąc w dobrej wierze, utracić nazwę domeny internetowej oraz jak, będąc cybersquatterem, utrzymać ją pomimo roszczeń uprawnionego? Szczególnie zapraszamy nowych członków!

Dla osób, które jeszcze nigdy nie miały styczności z tą tematyką pewną pomocą służyć będzie poniższa literatura, która może nie udzieli odpowiedzi na wszystkie poruszane kwestie, ale jej znajomość będzie pomocna.

Ożegalska J., Adresy internetowe a znaki towarowe, ZNUJ PWiOWI, 1999, z. 71.
Felchner K., Czyn nieuczciwej konkurencji i naruszenie prawa do firmy w orzecznictwie polskiego Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych, Przegląd Prawa Handlowego 12/2007.

Ożegalska – Trybalska J.: Adresy internetowe. Zagadnienia cywilnoprawne, PIPWI UJ 2003.

Serdecznie zapraszamy!

Walne Zebranie – relacja

    Dnia 11 października o godzinie 18.30 w klubokawiarni  Bílý Koníček  przy ulicy Kredytowej 1 w budynku Muzeum Etnograficznego obyło się Walne Zebranie Członków Koła Naukowego Własności Intelektualnej „IP”. Podczas zebrania dokonano podsumowania działania Koła w roku akademickim 2009/2010. Został też wybrany nowy Zarząd w następującym składzie:

    Agnieszka Sztoldman – Prezes Zarządu

    Bartłomiej Bziuk  – V-ce Prezes Zarządu

    Monika Gebel – Członek Zarządu

    Łukasz Jaźwiński – Członek Zarządu

    Michał Sałajczyk – Członek Zarządu

    Dziękujemy poprzedniemu Zarządowi w pracę włożoną w działalność Koła i przypominamy jednocześnie, że rekrutacja w szeregi „IP” trwa! Zainteresowanych działalności w Kole prosimy o kontakt mailowy ip[at]wpia.uw.edu.pl

Walne Zebranie – 11 października 2010r.

Walne Zebranie – 11 października 2009r.

W najbliższy poniedziałek,  11 października o godzinie 18.30 w klubokawiarni  Bílý Koníček,  która znajduję przy ulicy Kredytowej 1 w budynku Muzeum Etnograficznego odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Koła. Zapraszamy wszystkich Członków Koła i innych zainteresowanych działalnością w naszym Kole.



Plan spotkania:

  1. Podsumowanie działalności Koła w roku akademickim 2008/2009
  2. Wybór nowych władz Koła
    • indywidualna prezentacja każdego z zainteresowanych.
    • głosowanie*
  3. Plany na rok akademicki 2009/2010


* W spotkaniu udział mogą wziąć wszystkie osoby zainteresowane działalnością Koła, jednakże w zakresie punktu nr. 2 planowanego spotkania (wybór władz),  czynny udział mogą wziąć jedynie osoby, które są Członkami Koła (wykazały się działalnością w poprzednim roku akademickim i nadal są studentami WPIA UW).


Osoby, które są Członkami Koła i chcą kandydować do Władz Koła proszone są o przygotowanie krótkich prezentacji. Wystąpienie powinno zawierać: kilka informacji o sobie, plany  związane z wewnętrzną organizacją Koła, plany co do częstotliwości spotkań i ich tematyki, oraz propozycje 2 – 3 tematów przewodnich na najbliższy rok akademicki, które będą punktem odniesienia do zorganizowania kluczowych konferencji.
Osoby, które są zainteresowane udziałem w Walnym Zebraniu proszone są o potwierdzenie swojej obecności.


Od Was zależy, jak Koło będzie działąć w nadchodzącym roku akademickim.

Do zobaczenia!


Koło Naukowe Własności Intelektualnej IP WPIA UW